Nepodceňujte silovou elektřinu

.

Ve vyúčtování od dodavatele elektrické energie se objevuje slovní termín „silová elektřina“. Je to sice jen technický pojem, ale přece jen je za ním skryto cosi tajemného. Každý z vás jistě dobře ví, že střídavý elektrický proud v rozvodné síti je smrtelně nebezpečný. Sedíte-li v pohodlném křesle obývacího pokoje a kolem vás svítí světla, v pozadí toho všeho dění se ukrývá tichý a nenápadný zabiják.
Úrazy elektrickým proudem patří k nejzávažnějším vůbec a zpravidla se stává, že mají velmi tragické následky. Na tuto skutečnost musí dbát především majitelé domácích mazlíčků a malých ratolestí, jejichž ruce jsou všetečné, a ze zvědavosti podnikají nejrůznější výpravy v domě s cílem zjistit, co kdejaká maličkost obnáší.
kabely ze zdi

Bezpečný dětský pokoj

Z hlediska bezpečnosti elektrického rozvodu je pochopitelně zákonem stanoveno, že jej musí zprovoznit pověřený odborník, v souvislosti s dětmi jde však spíše o to, zabezpečit zásuvkové okruhy před náhodným vniknutím. Každá zásuvka v dětském pokoji by měla být zakryta bezpečnostními prvky a starší školou povinné děti, které používají např. lampičky, musí být dostatečně zralé a vědomé.

.

Nebezpečné úrazy

Malé neposedné děti jen stěží uhlídáme, ale pokud jde o jejich pohyb v bezpečném prostoru, není důvod k obavám. Jiná situace ovšem vzniká u nezakrytých zásuvek. Existuje spousta předmětů, které se záhy mohou octnout ve fázové zdířce – pletací jehlice, špendlík, nůžky, atd. Smrtelné úrazy jsou v České republice bohužel poměrně časté a více než polovinu z nich tvoří děti.
alternativní energie
Nezanedbávejte tyto relativní maličkosti a promýšlejte své jednání do důsledku, docela nedávno se udála tragédie, kdy si děti hrály s kusem poškozeného elektrického kabelu, který se povaloval na zemi v pokoji. Pochopitelně jej ze zvědavosti zastrčily do zásuvky a jedno z nich utrpělo rozsáhlé popáleniny. Obecně jsou popáleniny elektrickým proudem kvalifikovány jako velmi těžký úraz a musí se léčit na specializovaném oddělení pod stálým lékařským dohledem. A rodiče? Těm hrozí dokonce trest odnětí svobody až na jeden rok za ublížení na zdraví způsobené vlastní nedbalostí.

Nepodceňujte silovou elektřinu
3.4 (67.5%)8
.

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek